ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6148675
*
nr 614 8675
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 82
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2009
kl 18:38:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 09:42:46
1
500 kr
4/12 13:35:44
2
500 kr
4/12 13:36:30
2
550 kr
6/12 12:58:45
3
600 kr
7/12 13:50:47
4
Vinnande bud
7/12 14:24:21
3
700 kr
7/12 14:25:00
3
800 kr
7/12 18:29:35
3
900 kr
7/12 18:31:00
3
1.000 kr
7/12 18:33:51
3
1.200 kr
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 614 8675
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 82
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 09:42:46 | 1 | 500 kr |
4/12 13:35:44 | 2 | 500 kr |
4/12 13:36:30 | 2 | 550 kr |
6/12 12:58:45 | 3 | 600 kr |
7/12 13:50:47 | 4 | Vinnande bud |
7/12 14:24:21 | 3 | 700 kr |
7/12 14:25:00 | 3 | 800 kr |
7/12 18:29:35 | 3 | 900 kr |
7/12 18:31:00 | 3 | 1.000 kr |
7/12 18:33:51 | 3 | 1.200 kr |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27